Yapay zeka spor karşılaşmalarını güvenli hale getirebilir

0

Yapay zeka spor

Cleveland’daki FirstEnergy Stadyumu’nda birçok futbol taraftarının çelik burunlu çizmeler giydiği ortaya çıktı.

Cleveland Browns’ın bilgi teknolojisi başkan yardımcısı Brandon Covert, “Bu botları giyen herkes içeri girerken yola çıkıyordu” diyor.

Ekip, Evolv firmasından güvenlik tarama teknolojisini benimsedikten sonra yapay zeka ile bu sorunun üstesinden gelmeyi başardı.

Ekip, benzer bir metal dedektör yapısına sahip olan ancak tehditleri çok daha hızlı bir şekilde tespit edebilen temassız tarama sistemi Evolv Express’i geliştirdi. Tarayıcılar, geleneksel metal dedektörlerinden 10 kat daha hızlı, saatte 3.600 kişiye kadar tarama yapıyor.

Vücut tarayıcıları, sensörler, makine öğrenimi, bulut analitiği ve tarayıcının bıçak, tabanca ve patlayıcı gibi potansiyel tehditleri algılamasını sağlayan merkezi veri depoları gibi gelişmiş teknolojilerin bir kombinasyonunu kullanır. Evolv’a göre, bir spor stadyumunda tipik olarak yüzde 5 civarında bir alarm oranı vardır.

Evolv Spor Başkan Yardımcısı John Baier: “Metal için sadece evet/hayır ikilisi aramak yerine, potansiyel olarak tehdit edici olabilecek ve potansiyel olarak toplu zarar verebilecek şeylerin belirli şekillerini, boyutlarını ve yoğunluğunu arıyorlar. Kullanıcıların cep telefonlarını, kulaklıklarını, anahtarlarını vb. üzerlerinde tutmalarına ve normal yaşam hızıyla yürümelerine izin veriyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>