Yearn Finance ile Bitcoin rekabeti kızışıyor

0

Yearn Finance ile Bitcoin

Kripto para denilince yüksek değeriyle akıllara direkt olarak Bitcoin geliyor. Ancak Yearn Finance ile Bitcoin arasındaki rekabet kızışmaya başladı.

Yearn Finance ile Bitcoin rekabeti büyüyor

Kripto para piyasası son yıllarda merkeziyetsiz yapısıyla hızlı yükselişine devam ediyor. Özellikle de kripto para piyasasında DeFi konseptinin fırtınası yaşanıyor.

Nisan ve Mayıs aylarında kripto para piyasasında genel bir düşüş beklenirken, DeFi projeleri tam aksi yönde yükseliş yaşadı. Bu projelerden biri de YFI’a bağlı Yearn Finance oldu. İlk etapta değersiz olarak görülen ve tek kişilik bir hobi projesi olarak hayatımıza giren Yearn Finance, son dönemde çok hızlı bir yükseliş yaşıyor.

Hayatına başladığında 3 dolar seviyesinde değerleme gören Yearn Finance, 17 bin dolar sınırına ulaşmış durumda. Böylelikle YFI, en değerli ve en popüler kripto para birimi Bitcoin’i bile geçmiş oldu.

Yearn Finance’ın değerlemesindeki en büyük etkinin ise bu para biriminde yalnızca 30 bin adet üretilecek olması gösteriliyor. Bu sayede YFI, 5 bin kata yakın bir yükseliş yaşadı. Yearn Finance’ın değerini, Bitcoin karşısında uzun vadede üstünlüğünü koruyup koruyamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>