Yemek kartı alanında Sodexo büyümeyi hedefliyor

0

Fransız marka Sodexo,  Türkiye’de son dönemlerde farklı tartışmaların yapıldığı yemek kartı alanında çıtayı yükseltmeye karar verdi. Yapılan resmi açıklamalarda, 2017 itibari ile sektörde daha fazla paya sahip olmak istediği açıklanan Sodexo, iş hacminin arttırılması ile birlikte daha etken bir rol oynayacak

Dünya genelinde yemek kartı denildiğinde akla ilk gelen markalardan birisi olan Sodexo, Fransa başta olmak üzere 80 farklı ülkede kullanılıyor. Açıklanan son raporlarda Sodexo’nun 75 milyon kişi tarafından günlük kullanıldığı ve böylece 20 milyar Euro gelir seviyesine de ulaştığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde 50. Yılını kutlayarak sektörün devlerinden birisi olduğunu gösteren Sodexo, Türkiye’ye yönelik önemli planları faaliyete geçirecek.

Sodexo Türkiye’de Ne Durumda?

Sodexo Türkiye, marka adına 3. Büyük Pazar durumunda ve Türkiye’de 40 bini aşkın anlaşmalı firmaya sahip. Türkiye için açıklanan son rakamlarda markanın 550 bin barajını aşarak Türkiye’de geniş bir kitleye ulaştığı da belirtildi. Türkiye’de çalışan bağlılığını yüzde 81 oranlarına kadar yükseltmeyi başaran markada 2017 hedefleri çok daha fazla. Daha fazla iş yeri ile anlaşmaların hedeflendiği Sodexo Türkiye’de ulaşılan kişi sayısı da böylece artacak. Piyasada rakiplerine karşı 2017’de hamle yaparak daha fazla pay almak isteyen Sodexo, bu doğrultuda etkinliğini pazarda arttıracak.

Türkiye’de marka dışında Multinet, Setcard ve Ticket bulunuyor ve 4 marka pazardaki payı paylaşılıyor. Özellikle son yıllarda sektörün en az yüzde 15 oranında büyüme göstermesi Türkiye pazarını markalar adına cazip hale getirirken, 4.5 milyar TL’lik Pazar hacmi, Türkiye’deki pazarı da cazip hale getiriyor. Açıklanan son raporlarda Türkiye’deki günlük harcamaların ortalama 8 ile 12 TL arasında olduğu da belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>