Yeni fidye yazılım Yanluowang ile tehlike büyüyor

0

Yanluowang fidye yazılım

Yanluowang isimli yeni fidye yazılım, giderek büyüyen tehlike haline geliyor. Yanluowang ile saldırılarda son dönemde artış görülüyor.

Yeni fidye yazılım Yanluowang tehlikeli hale geldi

Siber suçlular, yalnızca ağı şifrelemekle kalmayıp aynı zamanda dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırıları başlatmak ve fidye ödenmezse çalışanları ve iş ortaklarını taciz etmek için tehditler savurarak kurbanlara yönelik saldırılarda yeni bir fidye yazılımı dağıtıyorlar.

Yanluowang olarak adlandırılan fidye yazılımı, Broadcom Software’in Symantec Threat Hunter ekibindeki siber güvenlik araştırmacıları tarafından, açıklanmayan büyük bir kuruluşa karşı bir siber saldırı girişimini araştırırken ortaya çıkarıldı.

Saldırı girişimi başarılı olmasa da soruşturma yeni bir fidye yazılımı biçimini ortaya çıkardı. Ayrıca, bazı siber suçluların saldırıları nasıl daha etkili hale getirmeye çalıştığına dair fikir verdi.

Yanluowang, kurbana fidye yazılımı bulaştığını söyleyen bir fidye notu bırakıyor ve fidye ödemesi için anlaşmak amacıyla bir iletişim adresine mesaj göndermelerini söylüyorr. Not, kurbanları polis, FBI veya yetkililerle iletişim kurmamaları ve bir siber güvenlik şirketiyle iletişim kurmamaları konusunda uyarıyor. Kurban bunu yaparsa verilerini geri almayacaklarını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>