Yeni girişimiyle konuşulan Sina Afra, DeFacto ailesine katıldı

0

Markafoni ile Türkiye’nin en önemli online girişimlerinden birine imza atan Sina Afra, yeni girişimi Evtiko için çalışmalarını sürdürürken, yeni bir yönetim görevini daha üstlendi: Sina Afra, hazır giyim markası DeFacto’nun yönetim kuruluna “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi” olarak katıldı. E-ticaret yatırımları ve girişimciliği alanında uluslararası tecrübelerini DeFacto’ya taşıyacak olan ve şirket Yönetim Kurulu’nda e-ticaretten Sorumlu Üye olarak göreve başlayan Sina Afra, 2025 yılında fiziksel mağazalarının yanı sıra online ticaret sitesiyle de 100 ülkede faaliyet gösteren global bir moda markası olmayı hedefleyen DeFacto’nun bu stratejilerini hayata geçirmesine liderlik yapacak.

İhsan Ateş: DeFacto online satışta artık daha rekabetçi bir marka olacak

2016 yılında yüzde 4 olan e-ticaret pazar paylarını 20015’e kadar yüzde 10’a çıkarmayı hedeflediklerini belirten DeFacto Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Ateş; ”Sina Afra’nın yurtiçi ve yurtdışı online deneyimi ile başarılı girişimcilik geçmişinin; DeFacto’nun girişimci ruhu ve yenilikçi karakteri ile örtüşeceğine inanıyoruz. Afra’nın özellikle onlinedaki deneyimlerini DeFacto’nun gücü ile birleştirerek stratejilerimizi belirlemeyi ve çok daha rekabetçi bir hızla ilerlemeyi hedefliyoruz” dedi.

Sina Afra: DeFacto’nun e-ticaret vizyonu beni çok heyecanlandırdı

Online olarak 100 ülkeye açılma fikrinin çok büyük bir hedef olduğunu belirten DeFacto e-Ticaretten Sorumlu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sina Afra sözlerine şöyle devam etti: “DeFacto’nun e-ticaret vizyonu beni çok heyecanlandırdı. Tüm satış kanalları arasındaki entegrasyonu sağlayan omnichannel’ı Türkiye’de başlatan ve en yaygın şekilde uygulayan ilk moda markası olan DeFacto’nun ürünleri halihazırda global e-ticaret siteleri aliexpress.com, e-bay ve amazon.com ile pek çok farklı ülkede satılıyor.

Bundan sonrası için de birlikte yeni stratejiler belirleyip hem e-ticarette hem de diğer kanallar üzerinde büyümesini sürdüreceğiz. İlk etapta önümüzdeki 3 yıl içinde 5 ülkede lokal online organizasyonumuzu kurarak defacto.com.tr üzerinden satışlara başlayacağız. Bu yılın sonuna kadar da 6 ülkeye Türkiye’den ürün gönderimini başlatacağız ve 2017’de bu sayıyı 35-40’a çıkaracağız.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>