Yeni reklamsız yayın stratejisi geliyor!

0

reklamsız yayın stratejisi

Hulu tarafından yeni reklamsız yayın stratejisi denenecek. Dizi ve film platformu, bu strateji ile kullanıcılarını memnun etmeyi hedefliyor.

Reklamsız yayın stratejisi için 3 bölüm sınırı

Günümüzdeki dijital hizmetlerde kullanıcıların yaşadığı sorunların başında, reklam odaklı içeriklerin çok fazla olması geliyor. Dizi ve film platformu Hulu, yeni bir reklam stratejisi denemeye hazırlanıyor.

Hulu’nun yaptığı analizlerde kullanıcıların dizilerin bölümlerini, üst üste izledikleri tespit edilmiş. Bunu değerlendirmek isteyen Hulu, üst üste 3 bölüm izleyen kullanıcılara, dördüncü bölümü reklamsız bir şekilde sunmaya hazırlanıyor.

Böylelikle kullanıcıların uzun süre geçirdikleri platformda, memnun bir şekilde devam etmeleri hedefleniyor.

Şu anda 4 marka il iş birliği bulunan Hulu’nun yeni stratejisinin kullanıcılar tarafından nasıl bir etki göreceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>