Yeni Tesla anahtarsız çalıştırılabilecek

0

Tesla anahtarsız

Elon Musk, Tesla Roadster hakkında yeni bilgiler paylaştı. Böylelikle Tesla Roadster olarak lanse edilen yeni Tesla anahtarsız çalıştırılabilecek.

Yeni Tesla anahtarsız çalışma özelliğine sahip olacak

Tesla, Model 3 aracıyla elektrikli otomobil piyasasında çok önemli bir yükseliş yaşadı. 2020 yılında ise Tesla, Roadster isimli yeni bir model aracını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Ünlü YouTuber Marques Brownlee ise yeni Tesla için küçük bir istekte bulunmuştu. Brownlee, sürücülerin yanlarında anahtarlarını taşıyabilmeleri için Elon Musk’ı etiketleyerek küçü bir soket üretilmesini talep etmişti.

ElonMusk’ın yaptığı açıklama ise bundan daha fazlasının yer alacağını ortaya koydu. Musk, Tesla Roadster’ın anahtarsız bir şekilde çalışabileceğini duyurdu. Bu sayede Tesla Roadster, neredeyse tamamen dijital bir araba haline gelecek.

Ayrıca Tesla Roadster’ın 0’dan 100 km’ye 1.9 saniye gibi çok kısa bir sürede ulaşacak olması, performans konusunda da önemli özelliklerin yer alacağını ortaya koyuyor. Aracın satış fiyatının ise 200 bin dolar olacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>