Yeni Tesla Çin’de mi tasarlanacak?

0

Yeni Tesla Çin’de

Elon Musk, sürpriz açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Musk’ın açıklamasında yeni Tesla Çin’de tasarlanacak ifadeleri dikkat çekti.

Yeni Tesla Çin’de tasarlanıp, geliştirilecek

Tesla CEO’su Elon Musk, Çin’de üretilen Model 3 araçların sahipleriyle buluştuğu törene katıldı. Törende konuşan Musk, yaptığı açıklamalarla bir kez daha gündeme geldi.

Musk, Çin’de yapılacak olan yeni Model Y araçların, diğer tüm Tesla modellerinden daha fazla satış adedini yakalayacağını belirtti. Çin’e yaptıkları yatırımı artıracaklarını da belirten Musk, burada yeni bir tasarım ve mühendislik merkezi kuracaklarını duyurdu.

Ayrıca bu merkezde çalışacak olan kişilerin, yeni model araçları tasarlayıp geliştireceğini belirtti. Musk, tasarım konusunda Çin’in önde gelen ülkelerden biri olduğunu da vurguladı.

Çin’de tasarlanacak araç hakkında detay vermeyen Musk, burada Cybertruck gibi çarpıcı bir tasarım beklediğini vurguladı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>