Techinside Google News
Techinside Google News

Yeni yönetici BlackBerry’i kurtarır mı?

BlackBerry, çapraz fonksiyonlu örgütlenmeye odaklanacak yeni bir COO atadı.
- Advertisement -

Son dönemlerde kurumsal müşteri kaybı yaşayan mobil cihaz üreticisi BlackBerry, bu alana odaklanacak yeni bir üst düzey yönetici ile kurtuluş arayışında. BlackBerry CEO’su John Chen kısa bir süre önce yaptığı değerlendirmede şirketin hayatta kalma şansının yüzde 50 olduğunu ifade etmişti. Şirket, yaptığı atamayla bu oranı yükseltmek istiyor.

BlackBerry’e Operasyondan Sorumlu Yönetici sıfatıyla atanan Marty Beard‘a, kurumda çapraz fonksiyonlu örgütlenmeleri gerçekleştirmesi görevi verildi. Daha önceki çalışma yaşamında kurumsala odaklanan Beard’ın, şirket için ideal bir yönetici olduğu değerlendirmesini yapılıyor. Beard’ın atanması, aynı zamanda BlackBerry’nin halen belli bir kredibiliteye sahip olduğunun dışarıya gösterilmesi açısından önemli olduğu yapılan bir diğer değerlendirme.

BlackBerry

Bir dizi kritik departman yönetimine geçiyor

Pazarlamadan, uygulama geliştirmeye, müşteri ilişkileri yönetiminden kaliteye kadar şirketin bir dizi kritik departmanı Beard’ın yönetimi altına giriyor. Beard, yakın zamana kadar müşteri hizmetleri bulut uygulama sağlayıcısı LiveOps şirketinde CEO olarak en iyi uygulama ve işlem pratiklerini hayata geçiriyordu.

Geç kalmış olmakla birlikte BlackBerry’nin böylesi işlevsel bir karar alması neticesinde, şirket operasyonlarının gelecekte önemli ölçüde etkilenmesi beklenebilir. BlackBerry, bu çerçevede, mevcut müşterilerini elinde tutma stratejisini devam ettirirken, diğer yandan yeni müşteriler kazanmak için yeni girişimlerde bulunabilir. Ancak BlackBerry’i içine girdiği açmazdan tek bir ismin kurtarmasını beklemek şimdilik sadece çok iyimser bir bakış açısından daha fazlası değil.

Bu gelişme işletmeler için ne anlam ifade ediyor?

Doğru kilit yöneticiler ve politikalar müşteri kaybetme eğilimi yaşayan işletmeler için kurtarıcı olabilir. İşletmelerin bu durumu erkenden fark etmeleri hayatta kalma şanslarını aynı ölçüde artırabilir. Ancak bu adım zamanında atılmaz ise kaçınılmaz sonu değiştirmek için sadece bir mucize yardımcı olabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir