YFI fiyatı rekorlara devam ediyor

0

Yearn Finance tokeni YFI yeni bir rekor kırdı. YFI fiyatı çok hızlı bir şekilde yükselirken, adı Bitcoin ile birlikte de anılmaya başlandı.

YFI fiyatı durmak bilmiyor

DeFi yani merkeziyetsiz protokollerden biri olan Yearn Finance, YFI tokeni ile son günlerde gündemden düşmüyor. Yükselişine tüm hızıyla devam eden YFI, tüm zamanların en yüksek seviyesine de ulaşmış durumda.

28 Ağustos tarihinde 12 saatlik bir dilimde yüzde 30’luk yükseliş yaşayan YFI, hareketliliğine devam etti. YFI’ın değeri 14.017 dolardan 18.169 dolara yükseldi.

Bir önceki zirvesini 16.666 dolardan yaşayan YFI, 8 gün gibi çok kısa bir süre içinde yeniden zirve noktasına ulaşmış oldu. Aave üzerinden yapılan listeleme ve yeni ortaklık söylentileri YFI için itici bir güç haline geldi. Ayrıca Aave’in İngiltere’de elektronik para lisansı almış olması da DeFi piyasasını bir hayli güçlü hale getirdi.

Artık YFI’ın adı Bitcoin ile kıyaslanır hale gelmiş durumda. Önümüzdeki yıllarda kripto para piyasasında popülerlikte YFI, Bitcoin’i geride bırakabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>