YouTube aşı karşıtı içeriklere ödeme yapmayacak

0

YouTube aşı karşıtı

YouTube aşı karşıtı içeriklere yönelik kısıtlama getiriyor. Bu yönde yayın yapan kanallar, artık teklam geliri elde edemeyecek.

YouTube aşı karşıtı içerikler için gelir sistemini kapatıyor

YouTube yasa dışı veya insanlar için zararlı olabilecek içeriklere yönelik sıkı yaptırımlar yapabiliyor. Bunun son örneği ise aşı karşıtı içeriklere yönelik yaptırımları oldu.

YouTube sözcüsü yaptığı açıklamada, tehlikeli ve zararlı olan içeriklere yönelik para kazanılmasını önlemeye devam edeceklerini söyledi. Bu içerikler arasında aşı karşıtı yayıncıların da yer alacağı belirtildi.

Ayrıca YouTube’ın ‘sıradaki video’ gibi seçeneklerde bu tip tehlikeli ve zararlı videoları önermemek için algoritmasını yeniden düzenleyeceği belirtiliyor.

Bir sağlık kanalında da aşı karşıtı içerikler yayınlandığını ve bu içeriklerde kendi reklamlarının kullanıldığını belirten 7 şirket, YouTube’a bu reklamların kaldırılmasına yönelik şikayette bulunmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>