YouTube 10 bin editörle içerik ayıklayacak

0

Platformdaki uygunsuz veya aşırıcı video içerikler nedeniyle reklamverenlerini kaybeden YouTube, milyarlarca dolarlık reklam bütçelerini yeniden kendine çekmek için ciddi operasyonlar planlıyor.

Şiddet ve terör içerikli videolar

Şiddet içeren veya ırkçı söylemleri olan videolarda reklamlarının görünmesini istemeyen dev firmalar video paylaşım servisinden reklamlarını çektikten sonra yapay zeka ile uygunsuz video avına çıkan video paylaşım platformu istediği sonuçları elde edemeyince şimdi eski usul içerik ayıklama işine girişiyor. 

Şirketin CEO Susan Wojcicki’in açıkladığı plana göre şirket 2018’de içerik ayıklayan editör sayısını 10 bine çıkaracak ve bu 10 bin editörün tek işi, platformdaki uygunsuz videoları bulup silmek olacak. Wojcicki editörleri yapay zeka araçlarıyla destekleyeceklerini böylece uygunsuz içerikleri arayıp tespit etmekte işlerinin kolaylaşacağının da altını çizdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>