YouTube Kids ücretsiz yapımlara devam ediyor

0

YouTube Kids ücretsiz

Çocuklar için hizmet veren YouTube Kids ücretsiz yapımlarının sayısının artırıyor. 100 farklı film ve yapım artık ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulacak.

YouTube Kids ücretsiz içeriklerini artırıyor

Video paylaşım platformlarının en büyüğü olan YouTube, çocuklara yönelik bir girişimde bulunmuştu. YouTube Kids ie çocukların eğlenceli ve eğitici bir şekilde vakit geçirebilmeleri hedeflenmekteydi. 13 yaş altındaki kitleyi hedefleyen YouTube Kids, büyüme politikasını sürdürüyor.

YouTube Kids ile çocukların ilgisini çekebilecek filmler ve videolar sunulurken, bunun için önemli bir hamle daha geldi. Yapılan yeni girişimle YouTube Kids’te 100 film ve yapımın daha platformla ücretsiz bir şekilde yayınlanmasına karar verdi.

YouTube’un yetkili ismi Don Anderson, hem çocukların hem de ailelerin kaliteli ve orijinal filim ve yapımlardan oluşan kütüphaneye sahip olmalarını ve bunu desteklemeye çalıştıklarını söylüyor.

Yayınlanacak yapımlar arasında Pocoyo, Tayo, Baby Shark, Pinkfong, The Wiggles, Maşa ile Koca Ayı, Oggy and the Cockroache gibi oldukça ünlü ve başarılı yapımlar yer alıyor. Bu yapımların 5 hafta gibi bir süre içinde platformda yayınlanacağı belirtiliyor.

YouTube Kids’in en büyük eksiği olarak ise halen çok kısıtlı bir bölgede faaliyet gösteriyor olması. Şu anda ülkemizde de faaliyet göstermeyen YouTube Kids’in Türkiye’de ne zaman çalışmalara başlayacağı da merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>