YouTube Kids videoları incelenecek

0

Algoritmaların aldatılma durumunun önüne geçmek için YouTube Kids videoları incelenecek. Bu videolar, manuel olarak Crosswalk ekibi tarafından incelenecek.

YouTube Kids videoları manuel incelenecek

YouTube, son zamanlarda içerik kontrolüne yönelik yeni kararlar aldı. İçeriklerin kontrolünü ve yasaklanma durumuna yönelik daha detaylı çalışmalar yapan YouTube, Kids platformuna yönelik farklı bir adım atıyor.

Alınan kararla YouTube Kids’te yayınlanan videolar, Crosswalk isimli 40 kişilik bir ekip tarafından manuel olarak incelenecek. Özellikle 8 yaş altı çocuklar için yayınlanan videolar, bu ekipler tarafından tek tek incelemeye alacak.

Yapay zeka sistemleri, animasyonlar ile çizgi filmleri ayırmakta zorlandığı için YouTube Kids tarafında bu yönteme gidildi. Ancak günde 500 saatlik video yüklemesi yapıldığı düşünüldüğünde, bu incelemenin tak tak manuel olarak yapılması pek de mümkün görünmüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>