YouTube koronavirüs algoritmasını değiştiriyor

0

YouTube koronavirüs salgını için küçük çaplı da olsa algoritma değişikliğine gidiyor. Bu değişiklikle YouTube, güvenilir videoları ön plana çıkaracak.

YouTube koronavirüs için düzenlemeye gidiyor

Ülkemiz dahil tüm dünyayı etkileyen koronavirüs tehlikesi, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. teknoloji devleri koronavirüsle mücadele etmek e bilgilendirmeler yapmak için yeni önlemler alıyor.

Bu önlemlerden alan bir şirkette dünyanın en büyük video yayın platformu YouTube oldu. YouTube, algoritmasında yapacağı küçük bir değişiklikle, koronavirüs konusunda kullanıcıların güvenilir içeriklere ulaşmasını sağlayacak. YouTube, güvenilir kaynakların paylaştığı videoları, arama sonuçlarında üst sıralarda gösterecek. Böylelikle kullanıcıların güvenilir içeriklere ulaşması ve doğru bilgiler edinmesi sağlanacak.

Google de YouTube ile benzer bir strateji izleyerek, aramam motoru sonuçlarında güvenilir içerikleri ön planda çıkaracağını duyurmuştu. Aynı şekilde Facebook, Twitter, Snapchat ve TikTok da kullanıcıların güvenilir içeriklere ulaşması için önlemler almıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>