Zoom kullanıcı bilgileri satıldı!

0

Zoom kullanıcı bilgileri

Bir hacker formunda, Zoom kullanıcı bilgileri satıldı. Satılan kullanıcı bilgileri sayısının yüz binlerce olduğu belirtiliyor.

Zoom kullanıcı bilgileri tehlikede

Koronavirüs döneminde eğitim ve iş dünyası yoğun bir şekilde Zoom kullanmaya başladı. Bu dönemde Zoom’un kullanıcı sayısı 10 milyondan 200 milyona kadar çıktı.

Ancak bu yükselişin ardından Zoom ile ilgili güvenlik açıkları da önemli bir soruna neden oldu. Öncelikle iOS kullanıcı verilerinin Facebook ile paylaşıldığı haberler, ardından uçtan uca şifrelemenin olmamasının tespit edilmesi, Zoom’un ciddi bir prestij kaybetmesine neden oldu.

Zoom CEO’su Eric Yuan, kullanıcılardan özür diledi ve bu güvenlik açıklarının en kısa sürede giderileceğini açıkladı. Ancak bu dönemde Zoom ile güvenlik skandalları halen bitmek bilmiyor.

Son olarak siber güvenlik şirketi Cyble tarafından paylaşılan bilgilere göre, yaklaşık 530 bin Zoom kullanıcısının verileri, bir hacker formu ve dark webde satışa çıktı. Üstelik bu kullanıcı bilgileri arasında Vermont ve Coloroda gibi köklü kuruluşların da yer aldığı belirtildi. Kullanıcıların güvenliğinin sağlanabilmesi için Zoom şifrelerinin değiştirilmesini faydalı olabileceği belirtiliyor.

Yaşanan son bu güvenlik skandalı, Zoom’u çok daha zor bir durumda bırakacak gibi duruyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>