ZTE Ar-Ge harcamaları artış gösterdi

0

ZTE Ar-Ge harcamalarını artırarak geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. Şitket, 30 Eylül’e kadar dokuz ay boyunca Ar-Ge’ye yaklaşık 1.4 milyar dolar harcadı. Çinli teknoloji devi dünya çapında 60’dan fazla ticaret öncesi 5G şebekesini kurdu.

ZTE Ar-Ge yatırımı yapıyor

Çin telekomünikasyon teknolojisi sağlayıcısı ZTE, 2017 yılının ilk dokuz ayında mali sonuçlarını açıkladı. Verilere göre ZTE Ar-Ge yatırımı (dönem boyunca araştırma ve geliştirme) 9.197 milyar yuan’lık (1.38 milyar dolar) bir harcamaya neden oldu. Şirket böylelikle 30 Eylül’e kadar dokuz ay boyunca elde ettiği toplam gelirin yaklaşık yüzde 12’sini Ar-Ge’ye harcamış oldu.

Şirketin, 5G döneminde lider konumunu korumak ve geliştirmek için yeni teknolojileri takip etmek ve yeni modları keşfetmek için yatırımlarına devam edeceği söylendi. ZTE’nin, şu anda dünya çapında 60’dan fazla 5G öncesi ağları konuşlandırdığını, 280’den fazla yazılım tanımlı ağ (SDN) ve ağ işlev sanallaştırma (NFV) testlerine ve ticari faaliyetlerine devam ettiği belirtildi. Dokuz aylık dönemde ZTE, yüzde 36.58 oranında artışla 3.905 milyar yuan (586.6 milyon $) net kar bildirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>