ZyXEL’den turizm atağı

0

ozden+aliyagic+uyar-zyxelGünümüzde internet erişiminin giderek önem kazanması ve internete bağlı cihaz sayısının hızla artmasıyla birlikte, özellikle otel ve etkinlik merkezi gibi kullanıcı sayısının yüksek olduğu mekanlardaki ağ altyapıları ve internet erişim teknolojileri üzerinde ciddi bir kapasite ve bant genişliği sorunu ortaya çıkmış durumda. Ayrıca, hızla gelişen turizm sektöründe hem işletmelerin kendi bilgi sistemlerinin çalışması hem de müşterilerine kaliteli hizmet verebilmek için ağ altyapılarının güçlü olması gerekiyor. Ağ altyapılarını tüketicilerin artan internet taleplerine göre güncelleyemeyen işletmeler rekabette bir adım geriye düşme riskiyle karşı karşıyalar. Büyük telekom servis sağlayıcılarından küçük ve orta ölçekli işletmelere ve ev tipi kullanıcılara dek son derece geniş yelpazede bir müşteri tabanına ürün ve servisler sunan Dünyanın önde gelen ağ ve internet teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, turizm sektöründe gerçekleştirdiği projeler ve otellere verdiği destek ile ön plana çıkıyor.

Turizm sektöründe müşteriye özel çözümler

Her sektöre özel uçtan uca network çözümleri sunan ZyXEL, güçlü tecrübesi ve üstün kalite ürünleri ile birlikte turizm sektörünün ihtiyaçlarına yönelik anahtar teslim hizmet veriyor. Son 1 yıl içinde, ZyXEL’in çözüm ortağı programı ZyPartner üyesi çözüm ortaklarıyla birlikte Liberty Hotels Lykia, Tusan Beach Otel, Elite World Otel, Fesa Business Hotel, Metropolitan Hotel Ankara ve Metropolitan Taksim Hotel vb 4 ve 5 yıldızlı konaklama tesislerine özel projeler geliştiren ZyXEL turizm alanındaki projeleriyle adından sıkça söz ettiriyor.

ZyXEL tarafından turizm ve konaklama tesisleri için geliştirilen projelerin fark yarattığı en önemli noktaysa, her konaklama tesisinin önce kapsamlı bir analizden geçirilmesi ve projelerin buna göre “müşteriye özel” bir biçimde tasarlanması. Bu kapsamda prowirelles ürün grubundan güvenliğe, ağ anahtarlarından DSLAM’a kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ZyXEL, her konaklama tesisinin kendine has ihtiyaçlarını tespit ederek komple bir çözüm sunabiliyor. Böylece farklı servisler için farklı tedarikçiler bulmak ve entegrasyon süreci geçirmek zorunda kalmayan turizm ve konaklama tesisleri uçtan uca bir çözümün keyfini yaşayabiliyor.

Hızlı uygulanabilir, kesintisiz çözümler!

Konaklama sektöründe yapılan altyapı değişikliklerinin bir an önce hayata geçirebilmesi misafir memnuniyet açısında büyük önem taşıyor. ZyXEL’in konaklama sektörüne yönelik sunduğu çözümlerde farklılaştığı bir diğer konuysa, altyapı kurulumunun hızla uygulanması ve kesintisiz bir çözüm sağlanması. Yapılan ön analiz ve değerlendirmeler sonucunda ihtiyaçlar tam olarak belirlendiği için, ZyXEL’in çözüm ortağı programı ZyPartner üyesi çözüm ortaklarıyla bir projeye başlayıp tamamlaması son derece hızlı gerçekleşiyor.

Bu sayede turizm tesislerindeki tüm kullanıcıların sorunsuz, kesintisiz ve güvenilir bir biçimde internet erişimi almaları mümkün hale geliyor. Ayrıca 5651 sayılı yasanın belirttiği hükümler doğrultusunda, girilen internet sitelerinin kayıt altına alınması sağlanıyor ve hem 5651 yasasının gereklilikleri yerine getirilmiş hem de otel kapsamında kural dışı internet erişimi engellenmiş oluyor.

ZyXEL’in son dönemde turizm ve konaklama sektörüne yönelik gerçekleştirdiği projelerle ilgili olarak ZyXEL Türkiye Marka ve Pazarlama Müdürü Özden Aliyagiç Uyar şu açıklamalarda bulunuyor: “2014 hem küçük ve orta ölçekli işletmelere hem de büyük kurumlara yönelik güvenlik çözümlerimizin çok daha fazla talep edildiği bir yıl oldu. 2014 yılında cirosal anlamda %50’nin üzerinde bir büyüme gerçekleştirdik ve bu büyümede kurumsal taraf için gerçekleştirdiğimiz projelerin de ciddi bir katkısı oldu. 2015 yılında da aynı eğilim devam ediyor.  Turizm ve konaklama sektörü, artan müşteri talepleri doğrultusunda ciddi olarak yatırım yaptığımız ve yeni projelere imza attığımız alanlardan birisi. ZyXEL olarak çözüm ortaklarımızla birlikte, konaklama sektörümüzün ağ altyapılarını en modern çözümlere kavuşturmaktan ötürü büyük bir mutluluk duymaktayız ve bu projelerin önümüzdeki süreçte de artarak devam edeceğini düşünüyoruz.”

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>