3D baskılı ayakkabı üretildi!

0

3D baskılı ayakkabı

Nike, 3D baskılı ayakkabı geliştirdi. 3D baskılı ayakkabı, standart koşu ayakkabılarından daha hafif ve daha rahat yapıya sahip. Ayrıca koşu ayakkabılarında çok önemli bir özellik olan sürtünme direnci minimum seviyede.

3D baskılı ayakkabı 22 Nisan’da kullanılacak

Nike, yüksek performanslı kouş ayakkabıları üretmek için 3D yazıcılardan faydalanıyor. Şirket, son olarak performans ayakkabısı için ilk 3D baskılı tekstil ürünü Flyprint’i tanıttı. Ayakkabının üretiminde TPU filamentleri eritildi ve tabakalar halinde uygulama yapıldı. Ayakkabının geometrisi konfor ve sağlamlık için tasarımcılar ve mühendisler tarafından belirlendi. Sonuçta koşucular için özelleştirilebilen yüksek performanslı ayakkabılar elde edildi.

Flyprint’in önceki tasarımlara göre çok daha hafif olduğu ve kumaş yapısı sayesinde rahat bir şekilde hava alabildiği iddia ediliyor. 3D baskı sayesinde, geleneksel kumaşlarda yaşanan sürtünme direnci minimuma iniyor.

İlk uygulama olan Zoom Vaporfly Elite Flyprint2in yaklaşık 100 gram ağırlıkta olduğu belirtiliyor. Ayakkabılar ilk olarak 22 Nisan tarihli Londra maratonunda kullanılacak. Ancak tüketiciler için ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>