3D yazıcıyı en çok kim tercih ediyor?

1

Farklı birçok sektörde devrim yaratabilecek nitelikte bir etki yaratan 3D baskı teknolojilerini Türkiye’de her kesime ulaştırmayı hedefleyen 3Dörtgen, 2014’ün ilk 6 ayında yaptığı satışı ve en çok hangi sektörlerin 3D yazıcılara ilgi gösterdiğini açıkladı

3Dörtgen’in Genel Müdürü Furkan Bakır “Türkiye’de 3D baskı teknolojilerini her kesime ulaştırma hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Şu an için ülkemizde yıllık ev/ofis tipi 3D yazıcı pazarının yaklaşık 1000 adet olduğunu düşünüyoruz. 3Dörtgen olarak 2014’ün ilk yarısında ayda ortalama 35 adet 3D yazıcı satışı gerçekleştirdik. Hem pazarın daha büyümesi, hem de 3Dörtgen’in ilerleyişi için yenilikçi çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuştu.

3D yazıcılara en çok ilgi gösteren sektörlerin sanayi, mimari, eğitim ve sağlık olduğunu dile getiren Furkan Bakır, 3D baskı teknolojilerinin genel olarak prototip üretme, mimari maket tasarımları yapma, tıbbi cihazların yedek parçalarının üretimi gibi alanlarda kullanıldığını ancak artık ev içinde bile kullanılmaya başlandığını belirtti.

hakkimizda

Türkiye’de faaliyet gösteren 3D yazıcı dükkanı

Türkiye’de faaliyet gösteren 3D yazıcı dükkanı olan 3Dörtgen, ayrıca birden fazla marka 3D yazıcı bulunabilecek bir yer olma özelliğine de sahip. 3Dörtgen bu sayede müşterilerine farklı seçenekler sunuyor. 3Dörtgen, bunun yanında sunduğu diğer hizmetlerle de 3D baskı teknolojilerinin yaygınlaşması için de çalışıyor. 3D yazıcı satışının yanı sıra 3D tasarım, çıktı imkânı da sunan ve herkese 3D yazıcıları deneme fırsatı veren 3Dörtgen, ayrıca dönemsel olarak 3D baskı hakkında atölye çalışmaları ve eğitimler de veriyor.

Yorumlar

  1. Evimin içinde bir oluşturucu makine aksamı görmeyi pek neşeli bulmam. Belirli standartlar konmazsa bir terörde bu teknoloji açacaktır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>