7-Eleven drone ile servise başladı

1

Drone ile ticari ürün servisi, hem teknoloji dünyasının hem de iş dünyasının en önemli gündem maddesini oluşturuyor. Amazon kendi drone kargo servisini hayata geçirmek için uğraş verirken, 24 saat açık market ve yiyecek hizmeti veren 7-Eleven dronelar ile ilk siparişini gerçekleştirdi.

The Verge’ün haberine göre Reno Nevada’daki bir özel mülke gönderilen sipariş başarıyla müşteriye ulaştı. Otonom drone servisi sunan bir start-up olan Flirtey ile ortaklık yapan 7-Eleven, restorandan bir mil uzaklıktaki eve siparişi otonom drone ile gönderdi. Firmanın açıklamasına göreyse siparişte tavuklu sandviç, milkshake, donut, kahve ve şekerlemeler yer alıyordu. İki ayrı paket halinde hazırlanan sipariş, restorandan doğruca sipariş veren kişinin bahçesine yönlendirildi. GPS ile yolunu bulan drone, paketleri belli bir yükseklikten halatla bahçeye indirdi ve tekrar yükselerek restorana geri döndü. Otonom drone servisi sağlayan Flirtey şirketi, drone’ların çeşitli yaralanmalara veya maddi hasarlara neden olmaması için siparişleri drone ile yere indirmek yerine, halatla aşağıya sarkıtmayı tercih ediyor.

İlginizi çekebilecek bir diğer haberimiz: Intel, Alman drone üreticisini satın aldı

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>