ABD Huawei alternatifleri için ek bütçe ayırdı

0

ABD Huawei

ABD Huawei markasını ülkeden tamamen çıkarmak için faaliyetlerine devam ediyor. Bu kez Huawei alternatifleri için 1 milyar dolarlık ek bütçe ayrıldı.

ABD Huawei için 1 milyar dolar bütçe ayırdı

ABD ile Huawei arasında yaşanan gerginlik, yumuşamak yerine tüm hızıyla devam ediyor. Huawei’nin Çin Hükümeti için casusluk yaptığı iddiaları, ABD’nin bu konuda tüm kararlılığına devam etmesine neden oluyor.

Huawei, ABD’yi ülkeden tamamen atmak için alternatif yollar denemeye başladı. ABD senatosu tarafından hazırlanan ve Trump yönetimine sunulan taslak çalışmayla, Huawei ekipmanlarının alternatiflerine geçiş için 1 milyar dolarlık bütçe ayrıldı.

Toplam 40 operatör için ayrılan 1 milyar dolarlık bu bütçe, Huawei’nin yanı sıra ZTE gibi markaları da hedef alıyor. Yeni taslak çalışmayla, operatörlerin Çin menşeili markaların ürün ve hizmetlerinin kullanmasının önüne geçilmesi planlanıyor.

Huawei tarafından bu konuyla ilgili yapılan açıklamada ise böyle bir değişim operatör altyapılarını güvensiz hale getireceği belirtildi. Ayrıca bu değişikliğin müşterilere de olumsuz olarak yansıyacağı vurgulanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>