ABD kripto madenciliği yasaklayacak mı?

0

Bitcoin

Rusya’da ve Çin’de kripto para madenciliğinin yasaklanmasının ardından şimdi de ABD’de alınan bir karar gözleri ABD’ye çevirdi.

Her yer kripto para madeni

ABD’de New York’a bağlı küçük bir şehir olan Plattsburgh, uzun zamandır kriptp para madencilerinin istilasına uğramıştı. Bunun nedeni ise şehrin ABD’deki en ucuz elektrik fiyatına sahip olma olmasıydı. Buldukları her boş araziye fanlarla donatılmış konteynerlar yerleştiren kripto para madencileri artık şehir halkını bezdirmiş durumda.

Madencilerin yarattığı ağır elektrik arzı nedeniyle küçük şehrin elektrik alt yapısında sorunlar çıkmaya, ayrıca şehrin emlak piyasasında da kiraların abartılı boyutlara ulaşması nedeniyle isyan eden şehir halkı sonunda şehir yönetimini hareke geçirdi.

Şehirde önümüzdeki 18 ay boyunca kripto para madenciliği yapmak yasaklandı. Böylece ABD’nin en ucuz elektriğini kullanmak için bölgeye akın eden kripto para madencileri artık tezgahlarını başka bir yere taşımak zorundalar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>