ABD kripto madenciliğinin çevresel etkilerini araştırıyor

0

kripto madenciliğinin çevresel etkileri

ABD kripto madenciliğinin çevresel etkilerine yönelik araştırma yürütüyor. Milletvekilleri bazı madencilik şirketlerine yönelik sorular yöneltti.

ABD kripto madenciliğinin çevresel etkileri hakkında cevaplar istedi

Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren liderliğindeki sekiz Demokrat ABD milletvekilinden oluşan bir grup, ABD merkezli kripto para madenciliği operasyonlarından güç tüketimleri ve işletmelerinin potansiyel çevresel etkileri hakkında cevaplar arıyor.

Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Stronghold Digital Mining, Bitdeer, Bitfury Group ve Bit Digital olmak üzere toplam altı kripto madenciliği şirketine bir dizi sorular gönderildi.

Faaliyetleriniz tarafından ne kadar elektrik tüketiliyor ve bunun sonucunda ne kadar karbon üretiliyor?

Yerel elektrik hizmeti sağlayıcıları ile herhangi bir özel anlaşmanız var mı?

Operasyonlarınızı ölçeklendirmek için gelecek planlarınız nelerdir?

Faaliyetlerinizin bölgenizdeki aileler ve küçük işletmeler için enerji maliyetleri üzerindeki etkisini detaylandıran herhangi bir tahmin veya modeliniz var mı?

ABD’li milletvekilleri ve düzenleyiciler, bir süredir kriptonun yerel enerji kullanımı hakkında incelemeler yapıyorlar. Bununla birlikte, son zamanlardaki bir çift faktör, bu yeni bilgi talebini hızlandırmış gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>