ABD TikTok için ek süre verdi

0

ABD TikTok

ABD TikTok için tanıdığı operasyonlarını satma süresini uzattı. Bunun için ABD süreyi 27 Kasım 2020 olarak yeniden duyurdu.

ABD TikTok operasyonları için kararlı

Son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu TikTok, güvenlik konusunda yoğun eleştiriler alıyor. Bunun için ABD hükümeti, TikTok’a ABD operasyonları satması için süre vermişti.

TikTok’un çatı şirketi Çinli ByteDance’a tanınan bu süre 15 gün daha uzatılarak 27 Kasım 2020 olarak yenilendi. Aslında TikTok yönetimi, Trump yönetiminde ABD’deki operasyonlarını Oracle Corp. ve Walmart Inc.’e devretme konusunda onay almıştı. Ancak bu durum bir türlü gerçekleşmedi.

ABD’de hakim Wendy Beetlestone ise Ticaret Bakanlığı tarafından alınan TikTok’u yasaklama kararını ise mahkeme kararıyla engellemişti. ABD’de 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunan TikTok’un, bu bölgedeki durumunun ne olacağı merak ediliyor. TikTok’un engellenmemesi için ABD’deki operasyonlarının satılması zorunlu gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>