Airbnb piyasa arzına hazırlanıyor

0

Airbnb piyasa arzı

Pandemi nedeniyle Airbnb çok hızlı bir karar almak zorunda kaldı. Airbnb piyasa arzı ile toparlanma sürecine geçmeyi hedefliyor.

Airbnb piyasa arzı ile toparlanmayı hedefliyor

Pandemi dönemi özellikle hizmet sektöründe ciddi küçülmelere neden oldu. Özellikle insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmeleri nedeniyle turizm ve seyahatler durma noktasına geldi.

Etkileri halen devam eden pandemide, en çok zor durumda kalan şirketlerden biri de Airbnb oldu. Hatta çalışanlarının büyük bir kısmını da işten çıkarmak zorunda kalan Airbnb, gelecek yılların da kendisi için kötü geçebileceğinin sinyallerini vermişti.

2017’de tahmini değeri 31 milyar dolar olan Airbnb, Wall Streer Journal’a göre bu yıl 18 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi. Yani Airbnb için geçen yıllara kıyasla neredeyse yüzde 50’lik bir küçülme yaşandı. Pandeminin ne zaman biteceği konusunda belirsizlik yaşanması nedeniyle, Airbnb geleceği için bazı önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Airbnb’nin halka arz olmak için gerekli resmi başvuruları yaptığı iddia ediliyor. Yani çok kısa bir süre içinde Airbnb’nin halka arz olması hiç de sürpriz olmayacak diyebiliriz. Airbnb ekonomik buhrandan, kısa vadede bu şekilde kurtulmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>