Akıllı şebekeler sahne aldı

0

kongre1Ericsson, geçtiğimiz haftalarda İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongresi ve Fuarı’nın bu yılki platin sponsoru oldu. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinlikte ziyaretçiler özellikle enerji sektöründe kullanılan teknolojiler, akıllı şebeke ağı ve ölçme çözümleri alanlarında Ericsson’un yenilikçi teknolojilerini yakından tanıma fırsatını buldu.

Fuar ziyaretçileri, iki gün süren etkinlik süresince Ericsson standında bulunan enerji sektöründeki kuruluşların karşılaşabileceği potansiyel ihtiyaçlara yönelik çözümleri uygulamalı olarak inceleme şansını yakaladı. Paylaşılan uygulamaların arasında şebeke alanına yeni bir zekâ getiren akıllı şebeke ağları, akıllı şebeke yönetimi, akıllı ölçüm kullanılan şebeke takip sistemi,  gaz sayaç uygulamaları ve abone ve müşteri bilgi yönetim sistemi yer aldı.

Ericsson Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Özlem Tibet konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Uçtan uca bilişim ve iletişim teknolojileri yaklaşımı ve enerji sektöründeki varlığı ile birlikte Ericsson, bu etkinlikte enerji sektöründeki  kuruluşların bağlantılı toplumun (networked society) bir gereği olarak yeni alanlarda ve yeni iş modelleriyle ilerlemesine destek olmak amacıyla akıllı şebeke bağlantılı teknoloji çözümlerini sundu. Akıllı şebeke çözümlerimizin, sürdürülebilirlik için bağlanabilirliği artırma ve akıllı ölçümleri sayesinde kurumların karbon ayak izini azaltmaya yardımcı olacağına inanıyoruz. Ericsson olarak 2020 yılına kadar, sokak lambalarından ev aletlerine, güç transformatörlerinden güneş ve rüzgar tribünlerine kadar milyarlarca cihazın akıllı enerji şebekelerine bağlanacağı görüşündeyiz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>