Alibaba destekli MYbank operasyona geçiyor

0

mybankÇin’in bankacılık sektörüne bağlı yasama organı, Alibaba Group Holding ile ortaklığıyla hayat bulacak MYbank operasyonuna yeşil ışık yaktı. Alibaba bağlantılı Ant Financial’ın olan banka, Çin’in klasikleşmiş bankacılık anlayışını parçalayan internet yapılanmalarından biri olarak Haziran ayı içerisinde hayata geçecek.

MYbank’ın başındaki isim Yu Shengfa ise, şirketlerinin Ant Financial’ın küçük ve mikro firmalar ve ortakları için sunacağı hizmetin gelişimi için önemli bir adım olduğundan bahsediyor.

Ant Financial,1.6 milyondan fazla küçük firmaya toplamda 400 milyar Yuan (64.5 milyar dolar) kredi vermiş bir isim olarak biliniyor ve Alibaba Yönetim Kurul Başkanı Jack Ma’ya bağlı olarak işliyor.

Son olarak Ant Financial’ın MYbank’ın yüzde 30 hissesine sahip olduğu not düşülürken, Fosun International ve Wanxiang Group ise yüzde 25 ve 18’lik paylarla ortaklık yürütüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>