Amazon Business 1 yaşında 1 milyar dolar kazandı

0

Amazon’un Nisan 2015’de hayata geçirdiği Amazon Business servisi, bir yıllık sürede, 1 milyar dolar gelir elde etti. Amazon’un iş dünyasına yönelik tedarik hizmeti veren alt şirketi Business, ofis malzemeleri, kurumsal elektronik cihazlar gibi ürünleri sağlıyor.

Aslında Business tam anlamıyla sıfırdan başlayan bir şirket de sayılmaz. Amazon daha önce kurumsal müşterilere tedarik hizmeti veren AmazonSupply 2012’den beri faaliyet gösteriyordu. Business ise Supply’nin yerine geldi. Yine de başlangıç tarihi 2012 olarak kabul edilse bile, Business servisinin üç sene içinde 1 milyar dolar dolar ciroya ulaşması önemli bir başarı olarak görülüyor.

Amazon’un Business servisinin başında, Supply’nin de yöneticisi olan ve Cisco’dan Amazon’a transfer olan Prentis Wilson bulunuyor. Amazon, Bussines servisini, yüzlerce milyon ürünün bulunduğu bir tedarik hizmeti olarak tanımılıyor. Laboratuvarlar için elektron mikroskobundan hastaneler için MR cihazlarına, İnşaatlar için kamyondan, okullar için tebeşire kadar her şeyin bulunabildiği Business servisinde 30 binden fazla üçüncü parti satıcı bulunuyor ve rakam hızla artmaya devam ediyor. Bu 30 bin üçüncü parti mağaza ise servisteki siparişlerin yarısını karşılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>