Amazon Fresh marketleri yaygınlaşıyor

0

Amazon Fresh marketleri

Amazon Fresh marketleri, müşterilere kasiyersiz bir market deneyimi sunuyor. Amazon on birinci Fresh marketini açmaya hazırlanıyor.

Amazon Fresh marketleri için hedef büyüyor

Kasiyersiz mağazalar bundan birkaç yıl önce adeta bir hayalken, Amazon Go mağazaları bunu gerçeğe dönüştürmeye başarmıştı. Amazon, bu teknolojisin farklı bir yönde geliştirerek Fresh isimli marketlerini de yaygınlaştırıyor.

Yüksek çözünürlüklü kameraların bulunduğu ve yapay zeka odaklı Fresh marketleri, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Özellikle de market sepetlerine konumlandırılan teknoloji sayesinde, müşterilerin sepetlerindeki ürünler otomatik bir şekilde okunuyor. Bu sayede bağlı hesaptan ödeme hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Bu da kullanıcıların adeta market sepetlerini doldurup marketten çıkmalarını kolaylaştırıyor.

Amazon, Fresh marketlerini yaygınlaştırmaya devam ederken, Dash isimli akıllı market sepetleri de büyük ilgi görüyor. Just Walk Out teknolojisi çok hızlı bir şekilde benimsenirken, bu marketlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. 11. Amazon Fresh marketi açılırken, Amazon bu mağazalarını en az 28 lokasyonda daha yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>