Amazon işe alımda aşı durumuna bakacak

0

Amazon işe alım

Amazon işe alım aşı olduğunu belgeleyenlere ekstra ödeme yapacak. Amazon bu sayede aşıyı teşvik etmeyi de planlıyor.

Amazon işe alımda aşı durumu için 100 dolar ödeyecek

Dünyanın en büyük e-ticaret perakendecisi, sipariş karşılama ve lojistik operasyonları için 75 bin kişiyi işe alacak. Bu alımda Amazon, personellerin aşı durumunu da göz önünde bulunduracak.

Daha önce Covid-19 aşısı olduğunu kanıtlayan personeller için Amazon 100 dolarlık ek ödeme yapacak. Aşılar ekonominin yeniden açılması için çok önemli hale geldikçe, Dollar General, Kroger ve Target dahil olmak üzere birçok ABD perakendecisi, aşı yaptıran personellere çeşitli imkanlar sunuyor.

Amazon, yeni işe alınanlara saatte ortalama 17 doların üzerinde bir başlangıç ​​ücreti ödeyecek. Bu ücret, yaklaşık yarım milyon sipariş karşılama merkezi çalışanı için son zamanlarda saatte 50 sent ile 3 dolar arasındaki artışları da kapsıyor. E-perakendeci, geçen yıl daha fazla tüketicinin çevrimiçi hale gelmesiyle e-ticaret satışlarındaki artıştan faydalandı.

Aşıyla ilgili teşvikler aynı zamanda işçilerin bu konuda ekstra duyarlı olmasını sağlayabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>