Amazon satışları artış gösterdi

0

Amazon hem perakende satışlarında hem de bulutta rakiplerine kıyasla güçlü bir büyüme sağlıyor. Amazon satışları, yıl içi çeyrek dönemde yine önemli bir artış gösterdi.

Amazon satışları yüzde 34 arttı

Üçüncü mali çeyrek sonuçların açıklayan Amazon, Kuzey Amerika ve AWS segmentinde güçlü bir büyüme ile pazar tahminlerini geçti. Seattle merkezli teknoloji devi, üçüncü çeyrekte 256 milyon dolarlık net kar açıkladı. Bu büyüme hisse başına 52 sentlik net gelir anlamına geliyor.

Gelirler yıllık bazda yüzde 34 artarak 43.7 milyar dolara ulaştı. Bir yıl önce şirket, 32.71 milyar dolar ciro ile hisse başına 52 sent kar bildirmişti. Amazon Web Hizmetleri, Amazon satışlarında göreceli olarak küçük bir segment olmasına rağmen, Amzon’un karının büyük bir bölümünü oluşturuyor. AWS net satışları bu çeyrekte 4.58 milyar dolara ulaştı ve 1.17 milyar dolarlık işletme geliri elde etti. Microsoft ve Google’dan gelen rekabet arttıkça segment yüzde 42 gibi sağlıklı bir oranda büyümeyi başardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>