Amazon tazminat talepleri için karar aldı

0

Amazon tazminat

Satıcıların sattığı kötü ürünler nedeniyle Amazon sık sık mahkemelik oluyordu. Amazon tazminat talepleri için karar aldığını duyurdu.

Amazon tazminat talepleri için politika değiştirdi

Amazon.com Inc yaptığı açıklamada, başkalarının ABD platformunda sattığı kusurlu mallardan alan veya maddi hasara uğrayan müşterilere, davaları azaltabilecek yeni bir politikayla ödeme yapacağını söyledi.

Tüketiciler, bir tüccarın Amazon.com’da kötü ürünler satmasının sorumlu olduğunu savunarak yıllardır dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisine dava açıyor. Örneğin 2016’da Pennsylvania’da bir kadın, bir tüccarın koptuğunda gözünü kör eden geri çekilebilir köpek tasması için Amazon’u suçlamıştı. Amazon ise bu durumlardan satıcıların kendilerinin sorumlu olduğunu ve çoğu mahkemenin onun lehinde karar verdiğini savunuyor. Ancak geçen yıl Kaliforniya’daki bir eyalet temyiz mahkemesi, Amazon’un depoladığı ve gönderdiği mallardan sorumlu olabileceğini söyledi.

Alınan yeni kararla 1 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere Amazon, platformundaki yaralanma ve hasar vakalarının %80’inden fazlasını oluşturan 1.000 ABD Dolarına kadar geçerli tazminat taleplerini ödeyecek. Ayrıca, satıcıların istedikleri takdirde erişebilecekleri bir sigorta sağlayıcıları ağı olan Amazon Insurance Accelerator’ı ve daha fazla satıcının ürün sorumluluk sigortası almasını gerektiren güncellenmiş bir politikayı duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>