Ankaref, yeni çalışma arkadaşları arıyor

0

Erhan Binici - Ankaref Genel MuduruTürkiye’nin en hızlı büyüyen Nesnelerin İnterneti (IoT) firması olan ve TOBB  ve Tepav tarafından açıklanan ‘en hızlı büyüyen 100 firma’ listesine bu yıl 13. sıradan girme başarısını gösteren Ankaref, yeni çalışma arkadaşlarını kendi oluşturduğu ‘başvuru havuzu’ndan bulacak.

Kurulduğu günden bu yana Ar-Ge ve inovasyon temelli yaklaşımıyla bilişim sektörüne yön veren ve gerek kamuya gerek özel sektöre sunduğu çözümlerle öncü olan Ankaref, ritmine ayak uydurabilecek yeni çalışma arkadaşları arıyor. Merkezi ODTÜ Teknokent’te olan firma, Türkiye’nin farklı bölgelerinde çeşitli pozisyonlarda birlikte çalışmak istediği isimler için yeni bir ‘iş başvuru sitesi’ oluşturdu.

İmza attıkları işlerle sadece Türkiye’de değil özellikle Ortadoğu, Arap coğrafyası ve Kuzey Afrika’nın çeşitli ülkelerinde de adını duyuran Ankaref’in Genel Müdürü Erhan Binici, firmanın gelecekle ilgili planlamalarında güçlü, hızlı ve kolektif, çalışmaya yatkın bir ekibe sahip olmanın çok önemli bir yeri olduğunu söyledi.

“Ankaref çatısı altında sektörün geleceğine yön verecekler”

Türkiye’de, İnsan Kaynakları (İK) alanında çok sayıda kurum ve kuruluşun olduğunu ancak, buna rağmen kimi sektörlerde doğru insanın, doğru iş ve doğru pozisyonla buluşamadığına dikkati çeken Binici, şöyle devam etti:

“Özellikle ülkemizin nispeten yabancı olduğu bulut teknolojisi, nesnelerin interneti, büyük veri ve benzer alanlarda doğru kişileri bulmak pek kolay olmuyor. Zaman o kadar hızlı değişiyor ki, işverenin ve iş arayanın beklenti ve talepleri de sürekli yenileniyor. Bu nedenle de bundan sonra yolumuza birlikte devam edebileceğimiz kişilerin doğrudan bize ulaşabilmelerini sağlayacak bir sistemi başlattık. Ankaref çatısı altında sektörün geleceğine yön vermek isteyen adaylar http://berabercalisalim.ankaref.com adresinden bize özgeçmişlerini gönderebilirler. Ülkemizde çok yetenekli gençlerin olduğunu biliyor, onları da bizimle birlikte yol almaya davet ediyoruz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>