Anne, baba ve çocuklar tek uygulamada buluşuyor

0

Turkcell’in geliştirdiği ücretsiz “Çocuğum ve Ben” uygulaması sayesinde, ebeveynler ve çocuklar, farklı kullanıcı girişleriyle kendilerine özel içeriklere ulaşabiliyor. Anne ve babalar uygulama üzerinden çocuklarının sağlığı ve gelişimi konusunda bilgi alıyor; çocuklar da eğlenceli ve öğretici videolar ile en sevdikleri çizgi filmleri seyredebiliyor.

Turkcell, anne-baba ve çocukların farklı kullanıcı girişleriyle kendilerine özel içeriklere ulaşabildiği güvenli bir uygulama geliştirdi. “Turkcell Çocuğum ve Ben” uygulaması üzerinden ebeveynler, çocukların yaşlarına göre özelleştirilmiş pedagojik bilgileri gün gün takip edebiliyor, çocuk sağlığına dair alanında uzman doktorların videolarına ücretsiz ulaşabiliyorlar.

Uygulama içerisinde, Çocuk Sağlığı, Çocuk Gelişimi, Aktivite Önerileri gibi ebeveynlerin beslenebileceği içerikler yer alırken, bir de çocukların eğitici videolara ulaşabilecekleri Çocuk Profili bulunuyor. Ebeveynlerin hiçbir ücret ödemeden takip edebileceği Çocuk Sağlığı başlığı altındaki videolar ise, anne ve babaların çeşitli hastalıklardan aşılara, beslenmeden acil durumlara ve alınması gereken önlemlere kadar merak ettikleri pek çok bilgiyi konunun uzmanı doktorlardan almalarına imkân sağlıyor.

Çocuk Gelişimi” başlığı altında ebeveynler, çocuklarının yaşına göre özelleştirilmiş ve her gün yeni içeriklerin eklendiği pedagojik bilgileri adım adım takip edip ayrıntılı bilgi alabiliyorlar. Bu servisin abonelik ücreti ise ayda yalnızca 1 TL.

Turkcell Bireysel Mobil Servisler Direktörü Tahsin Akar
Turkcell Bireysel Mobil Servisler Direktörü Tahsin Akar

Turkcell Bireysel Mobil Servisler Direktörü Tahsin Akar konuyla ilgili açıklamasında, “Turkcell olarak biz, daima teknolojiyi insan yararı için kullanmanın yeni yollarını bulmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri bizim için belirleyici oluyor. Çocuğum ve Ben uygulamasıyla hem anne-babaların hem de çocukların kolaylıkla kullanabileceği iki profilli bir sistem oluşturduk. Uygulamada anne ve babalar için çocukların gelişimini takip edebileceği, çocuk sağlığı hakkında her türlü bilgiye ulaşabileceği, ailece gidilebilecek etkinliklerden haberdar olacağı kapsamlı bir içerik bulunuyor. Çocuklar ise ebeveynlerinin belirlediği şifre ile sadece kendi profillerine girip yüzlerce çizgi filmi ve eğitici videoyu izleyebiliyorlar. Böylece farklı kullanıcı girişleri sayesinde kendilerine özel faydalı içerikler oluşturduğumuz aile bireylerini tek bir uygulamada buluşturmuş olduk.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>