Apple 2017’de 1 trilyon dolara ulaşacak

0

Apple’ın dünyada devrim yaratan iOS cihazları, 2017’de önemli bir kilometre taşına ulaşacak.

Bugüne kadar 1.75 milyar adet iOS cihazı satan Apple’ın, tüm bu satışlardan kazandığı para, 2017’de 1 trilyon doları geçecek.

10 yılda sadece 1,2 milyar adet iPhone satan Apple, 2017’nin ortasına ulaştığımızda, kümülatif olarak 980 milyar dolar gelir elde etmiş olacak.

Bir telefon icat etti 1 trilyon dolar kazandı

Şirketin 1 trilyon dolara ulaşması için ihtiyacı olan 200 milyon doları da senenin ikinci yarısında rahatlıkla kazanması ve sadece iOS ürünlerinden, son 10 yılda 1 trilyon dolar kazanmış olması bekleniyor.

Ayrıca Apple’ın 2017 ortasında, iOS uygulama ve abonelik satışlarından elde ettiği kümulatif gelir de 100 milyar dolara ulaşacak. Yani, teorik olarak Apple’ın 2017’nin erken döneminde, toplam iOS gelirleri 1 trilyon dolara ulaşacak.

Facebook’un ortaklarından Peter Thiel, Apple’ın artık eskimiş ve zamanı geçmiş bir şirket olduğunu iddia etse de rakamlar pek öyle göstermiyor. Piyasada kullanımda olan 600 milyon iPhone üzerinde hergün 48 milyar uygulama açılıyor. Tüm bu ekosistemin yarattığı müthiş ekonomik büyüklük ise daha uzun yıllar Apple’ın banka hesabına para akacağını gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>