Apple dijital servisleri ile rekor kırıyor

0

Apple dijital servisleri

Apple dijital servisleri ile koronavirüs döneminde gelir rekoru kırmaya devam ediyor. Kullanıcıların daha fazla çevrimiçi olması ile Apple bu dönemi başarıyla atlatıyor.

Apple dijital servisleri ile büyüyor

Koronavirüs salgınının başlangıç döneminde, hayat neredeyse durma noktasına gelmişi. Ancak teknoloji sektörü, bu zorlu süreci başarılı bir şekilde yönetmeye devam ediyor.

Sektörün en büyüklerinden olan Apple, bu dönemde özellikle dijital servisleriyle büyüme gösterdi. İkici çeyrek sonuçlarına göre Apple toplamda 59.6 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Bununla birlikte şirketin faaliyet kârı 13 milyar dolar, net kârı ise 11 milyar dolar oldu. Her iki kâr kaleminde de artış yaşanması, şirketin başarılı bir tablo izlediğini gösteriyor.

Apple’ın en fazla gelir elde ettiği iPhone satışları düz bir çizgi izledi ve 26.4 milyar dolar seviyesinde kaldı. Evden çalışma döneminde yaşanan artış ise Mac satışlarına olumlu yansıdı. Yüzde 20 civarında artış gösteren Mac satışları 7 milyar dolara ulaştı. iPad satışlarındaki yüzde 30 artışla, 6.5 milyar dolar gelir elde edildi.

Dijital servisleriyle ön plana çıkmayı başaran Apple; Apple News+, Apple TV+, Apple Music gibi hizmetleriyle başarılı bir tablo çizdi. Şirketin dijital servislerinden ikinci çeyrekte elde ettiği gelir 13.1 milyar dolar oldu. Bu da Apple için yeni bir rekor anlamına geliyor.  Şirketin gelirlerinin yüzde 20’lik bölümünü oluşturan bu servislerde, büyümenin devam etmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>