Apple HomePod 2018’e ertelendi

0

Apple HomePod

Apple HomePod, tanıtıldıktan sonra piyasaya çıkış tarihi akıllı ev teknolojilerine merak duyanlar tarafından sabırsızlıkla bekleniyordu. Ancak Apple’dan bu konuda kötü bir haber geldi ve satış tarihi ertelendi.

Apple HomePod 2018’de satılacak

Apple HomePod hoparlörünün piyasaya sürülmesini 2018 yılının başlarına erteledi. 2018’in başında ABD, İngiltere ve Avustralya’da satışlara başlanacak. Bir Apple sözcüsünün yazılı olarak yaptığı açıklamada HomePod’u müşterilerin kullanımına sunabilmek için çok kısa bir süreye daha ihtiyaç duyduklarını belirtti.

[https://www.techinside.com/drone-ile-hucresel-baglanti-kurulacak/]

Haziran 2017’de HomePod’u duyuran Apple, Aralık ayına kadar satışa sunacağını belirtmişti. Ayrıca 349 dolarlık satış fiyatıyla piyasaya çıkacağı belirtilmişti. Böylelikle HomePod, Apple’ın satışını ertelediği ikinci ürün oldu. Apple daha önce Bluetooth kulak içi kulaklık seti AirPods’u Ekim 2016 piyasaya süreceğini açıklamış, ancak daha sonra iki ay ertelemişti.

Ertelemenin neden yapıldığı hakkında ise kesin bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak gecikmenin ürünün üretiminden ziyade yeni güncelleme ekleme amacı barındırdığı söyleniyor. Yani Apple HomePod’u yazılımsal olarak güçlendirdikten sonra piyasaya sürecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>