Apple piyasa değeri 2 trilyon doları geçti

0

Apple piyasa değeri

Apple piyasa değeri ile 2 trilyon dolar barajını da aşmayı başardı. Böylelikle Apple, bunu başaran ilk ABD şirketi oldu.

Apple piyasa değeri ile rekor kırdı

Son yıllarda hızlı bir şekilde yükselişine devam eden Apple, yeni bir rekor kırmayı başardı. Pandemiye rağmen başarılı bir grafik izleyen Apple, piyasa değeri ile 2 trilyon dolar barajını da geçti.

Böylelikle Apple, 2 trilyon dolar barajını aşan ilk ABD şirketi oldu. Apple daha önce de 1,5 ve 1 trilyon dolar barajını da aşan ilk şirket unvanını kazanmıştı. Şirketin hisselerinde son günlerde yaşanan yaklaşık yüzde 1’lik artış ,2 trilyon dolar barajının geçilmesinde önemli bir rol oynadı.

Diğer şirketlere baktığımızda ise 2 ay kadar önce Microsoft ve Amazon 1,5 trilyon dolar barajını geçen firmalar arasında yer almıştı. Bundan 2 yıl önce 1 milyar dolar barajını geçen Apple, 2 yıllık süreçte piyasa değerini ikiye katlamış oldu.

Teknoloji devi Apple’ın pandemiye rağmen kararlı yükselişine devam etmesi de şirketin geleceği için umut verdi diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>