Apple, Samsung’tan 180 Milyon Dolar Daha İstiyor

0

apple-samsung-patent-ihlal-dava

Apple ile Samsung arasındaki bitmek bilmez patent savaşlarının sonuncunda, Samsung Apple’a 548 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Apple’ın teknolojilerini izinsiz kullanarak firmaya zarar verdiği gerekçesiyle ABD mahkemesi tarafından 548 milyon dolar ceza ödemeye mahkum edilen Samsung, bu cezayı ödese de peşindeki Apple’dan kurtulamayacak gibi görünüyor.

Apple şimdi, söz konusu kararın yetersiz olduğunu, kendi hesaplarına göre Samsung’un sattığı çok sayıda cihazdan kaynaklanan 180 milyon dolarlık bir tazminat daha ödemesi gerektiğini iddia ederek mahkemeye başvurdu.

Samsung ise 548 milyon dolarlık cezanın iptali için telif hakları yasasının yeniden gözden geçirilmesi amacıyla ABD mahkemelerinin en üst makamı olan Yüce Divan’a başvurmaya karar verdi. Bu, ABD tarihinde Yüce Divan’ın 100 yıldır ilk defa toplanması anlamına gelecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>