Apple Store kiraları için yeni gelişme

0

Apple Store kiraları

Apple, Apple Store kiraları için mülk sahiplerine çağrıda bulundu. İngiltere’deki mülk sahiplerinden, kiraları düşürmeleri istendi.

İngiltere’de Apple Store kiraları için yeni çağrı

Koronavirüs döneminde ticaretin dura noktasına gelmesi, birçok fiziksel mağazanın zor durumda kalmasına neden oldu. Mağazaların. bu dönemde kapalı kalmasıyla, kira giderleri büyük bir yük oldu.

İngiltere’de Apple Store’larını 1 ay boyunca kapalı tutan Apple da bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilendi ve ekonomik olarak zor durumda kaldı. Apple, İngiltere’deki Apple Store’ların mülk sahiplerine önemli bir çağrıda bulundu.

Kiraların yüzde 50 oranında düşürülmesi veya önemli bir ölçüde azaltılması talep edildi. Üstelik Apple mülk sahiplerinden kararlarını çok hızlı bir şekilde açıklamalarını talep etti. Bununla birlikte Apple, bu zorlu döneme rağmen gelirlerinde 59.7 milyar dolarlık gelir artışı elde etmeyi de başardı.

Şu anda dünyanın en büyük halka açık şirketi haline gelen Apple, son olarak petrol şirketi Saudi Aramco’yu geçmeyi başarmıştı. Şu anda Apple’ın İngiltere’de 38 App Store’u bulunuyor.

Bu dönemde gelirlerini artırmayı başaran Apple’ın böyle bir talepte bulunmasının mülk sahipleri tarafından nasıl karşılanacağı ve nasıl bir karar alınacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>