Apple sürücüsüz otomobil çalışmalarını hızlandırıyor

0

Apple sürücüsüz otomobil

Reuters tarafından bildirilen bir haber göre Apple sürücüsüz otomobil çalışmalarını hızlandırıyor. Hatta 2024 yılında bu otomobil üretimde olabilir.

Apple sürücüsüz otomobil projesini hayata geçirecek

Sürücüsüz otomobillerle birlikte otomotiv sektörünün artık teknoloji sektörüyle iç içe bir hal aldığını söyleyebiliriz. Bu nedenle teknolojinin önemli isimleri de sürücüsüz otomobillere yönelik çalışmalarını hızlandırıyor.

Apple’ın otonom araç çalışmaların yönelik ortaya çıkan haberler, aslında 2015 yılına dayanıyor. Bu konuda net resmi açıklamalar bulunmuyor ancak iddialar gün geçtikçe daha da kuvvetleniyor. Son olarak Reuters kaynağını açıklamada bir bilgiye dayanarak, Apple’ın sürücüsüz otomobilinin 2024 yılında üretim bandında olacağını duyurdu. Bu haberde Apple’ın önceliğinin ise batarya maliyetlerini azaltmak ve aracın menzilini artırmak olduğu vurgulanıyor.

Apple bu iddialara karşılık halen bir resmi açıklama yapmadı. Ancak pandemideki yeni artış göz önüne alındığında, eğer bu iddialar gerçekse Apple’ın üretimi 2025 yılına sarkabilir. Bununla birlikte Apple sıfırdan otomobil üretimi de yapmayabilir. Bunun yerine otonom sürüş teknolojisinin anlaşmalı olduğu bir marka otomobile entegre edecek şekilde çalışabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>