AssisTT, Çorum’un ilk kurumsal çağrı merkezini açtı

0

AssisTT_CorumTürk Telekom Grup Şirketi ve çağrı merkezi sektörünün liderlerinden AssisTT Çorum’a açtığı çağrı merkezi ile büyümesini sürdürdü.

Çorum’daki ilk kurumsal çağrı merkezinin açılışı AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu’nun ev sahipliğinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, Çorum
Valisi Ahmet Kara, Çorum Milletvekili Salim Uslu ve Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün katıldığı törenle gerçekleştirildi.

“81 ilde çağrı merkezi açmayı hedefliyoruz”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan açılışta yaptığı konuşmada 81 ilin tamamında çağrı merkezi açmayı hedeflediklerini dile getirirken; Çorum Valisi Ahmet Kara ise açılan çağrı merkezinde 416 gencin çalıştığını ve bu rakamı 1000’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Çağrı merkezlerinin Anadolu’da binlerce kişiye istihdam sağlayıp, ekonominin gelişimine katkıda bulunduğunu belirten Türk Telekom Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ise “Açtığımız çağrı merkezi sayesinde Çorum nitelikli istihdama kavuştu. Anadolu’ya yatırımlarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Çalışanların yüzde 61’inin kadınlardan oluştuğu AssisTT Çorum çağrı merkezi hem yarattığı istihdam hem şehrin ekosistemine getireceği kurumsallık ve teknoloji ile bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Çağrı merkezi ayrıca AssisTT’in çalışanlarına verdiği ve önümüzdeki dönemde de sürecek olan mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri ile bölgedeki işgücü donanımını destekleyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>