Atlassian, proje yönetim servisi Trello’yu satın aldı

0

Atlassian ve Trello, teknolojik gündemde her gün karşımıza çıkan isimler olmayabilirler ama iki isim de iş dünyasında önemli ürünlere ve yüksek kullanıcı sayısına sahip.

Trello bir proje yönetim sistemi sunuyor, Atlassian için yazılım geliştirme konusunda önemli servislere ve yazılımlara sahip.

Atlassian’ın eli güçleniyor

Atlassian’ın ürünleri arasında BitBucket ve destek programı Jira gibi markalar yer alıyor. Ancak Atlassian’ın portfolyosunda, proje yönetimi konusunda önemli bir eksik bulunuyordu. Firma şimdi 425 milyon dolar ödeyerek, popüler proje yönetim servisi Trello’yu satın alıp kendi ürünleri arasına katıyor.

Aslında Atlassian’ın ürünleri arasında yer alan Jira da benzer şekilde kullanılabiliyor ancak bu ürün daha çok yazılım geliştirme projelerine odaklanmış bir yapıya sahip. Trello ise, her türlü iş alanında proje geliştirmeye ve yönetmeye uygun. Dolayısıyla Atlassian, Trello sayesinde iş dünyasında artık önemli bir avantaja sahip olacak.

Satın almanın 360 milyon doları nakit olarak gerçekleşecek. Geri kalanı ise hisse senedi olarak ödenecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>