AT&T ve Verizon hava güvenliği önlemlerini kabul etti

0

Verizon hava güvenliği

Havacılıkta haberleşme, uçuş güvenliği için ekstra önem taşıyor. AT&T ve Verizon hava güvenliği önlemlerini kabul ettiğini bildirdi.

AT&T ve Verizon hava güvenliği için önlemlerini artırdı

AT&T ve Verizon Communications, 5G kablosuz için C-Band spektrumunun planlanan kullanımından kaynaklanan hava güvenliği endişelerini gidermek için yeni ihtiyati tedbirler almayı kabul etti.

FAA ve havacılık endüstrisi, radyo altimetreleri gibi hassas uçak elektroniği ile 5G konuşlandırmasının neden olduğu potansiyel parazit hakkında endişelerini dile getirdi. AT&T ve Verizon, altı ay boyunca “hem ülke çapında hem de halka açık havaalanları ve helikopter pistleri çevresinde 5G baz istasyonlarından gelen enerjiyi en aza indirmek için ek adımlar” atmayı taahhüt ettiklerini belirtti. Bunun altimetre endişelerini ele alması gerektiğini söyledi.

Bu ayın başlarında, AT&T ve Verizon, FAA’nın 5G dağıtımının neden olduğu potansiyel paraziti ele almak için önlem alınması gerekebileceğine dair 2 Kasım tarihli bir bülten yayınlamasının ardından, C-bant kablosuz hizmetinin ticari başlatılmasını 5 Ocak’a ertelemeyi kabul etti.

FAA yaptığı açıklamada, “önemli ve cesaret verici bir adım” olarak nitelendirdiği telekom teklifini gözden geçireceğini söyledi. FAA, havacılık ve 5G C-bant kablosuz hizmetinin güvenli bir şekilde bir arada var olabileceğine inanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>