Avrupa Birliği Libra’ya geçit vermeyecek

0

Zuckerberg, tüm dünyaya Libra’yı satmak için taklalar atıyor olsa da devletler bu yeni dijital para birimini kabul etmemek konusunda kararlılar.

Zuckerberg savaşmaktan vazgeçmeyecek

Avrupa Birliği son yaptığı analizde, Libra’nın ekonomide önemli kırılmalar yaşatabileceğini dile getirerek, Libra’ya yeniden karşı çıktı.

Avrupa Komisyonu tüm bu endişeleri dile getiren bir listeyi Facebook’a göndererek, hepsine yanıt istedi. Listenin içinde, kara para aklama, terör finansmanı gibi konularda Libra’nın nasıl önlemler alacağına dair sorular da var. 

Ancak lise arkadaşlarının birbirini “pokelemek” için kullandığı bir platfrom olmaktan henüz çıkmış ve finansal yetkinliği olmayan çok genç bir ekip tarafından yönetilen Facebook’un, yüzlerce yıllık finansal dengeleri ve tuzakları aşmak konusunda deneyiminin yeterli olmayacağı düşünülüyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>