Azure Blockchain Yazılım Geliştirme Kit yayınlandı

0

Azure Blockchain

Microsoft, Azure için geliştirdiği Azure Blockchain Yazılım Geliştirme Kit yazılımını yayınladı. Bu yazılım kiti, birçok işlemi daha kolay hale getiriyor.

Azure Blockchain Yazılım Geliştirme Kit ile 3 hedef

Azure için önemli iyileştirmeler sunan yazılım kitinde denetleme, veri saklama, mesajlaşma özellikleri bulunuyor.  Kit, tüm bu özellikleriyle blockchain temelli uygulamalarda kullanılabiliyor.

Yeni ürünle 3 ana konuya odaklanıldığı belirtiliyor. Veri ve sistem entegrasyonu sağlanacak, arayüzler arası bağlantılar kurulacak ve blockchain-akıllı kontrat ağlarının oluşumuna odaklanılacak.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada IoT temelli cihazlarla entegre şekilde çalışabildiği ve mobil sürüm desteğinin bulunduğu belirtildi. Blockchain ağına bağlantı sunan yazılım, hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Microsoft bu hamlesiyle, ekonomiden lojistiğe kadar birçok alanda kullanılan blockchain teknolojisinin en önemli yazılım sağlayıcılarından biri haline geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>