Baidu ve Pony.ai robot taksi için onay aldı

0

Baidu ve Pony.ai

Baidu ve Pony.ai robot taksi için Pekin’de onay aldı. Robot taksi hizmeti ile birlikte ilk ticari dağıtımı başlatıyor.

Baidu ve Pony.ai robot taksi hizmeti için çalışacak

Çinli teknoloji grubu Baidu ve otonom sürüş startupı ​​Pony.ai, ücretli sürücüsüz robot taksi hizmetlerini başlatmak için onay aldı.

Devlet destekli Beijing Daily, 60 kilometrekarelik alanın bulunduğu Pekin Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen bir törene atıfta bulunarak onayları bildirdi. Baidu yaptığı açıklamada, bunun Apollo Go hizmetinin açık yollarda ilk ticari dağıtımı olacağını söyledi.

Müşteriler, ticari ve yerleşim bölgelerindeki 600’den fazla alma ve bırakma noktasında günlük hizmette bulunan 67 arabadan herhangi birini işaretleyebileceklerini söyledi. Bir Baidu sözcüsü, Çin’deki üst düzey araç paylaşım hizmetlerinde benzer oranlar talep edeceğini de sözlerine ekledi.

Toyota Motor Corp tarafından desteklenen Pony.ai, resmi Weibo hesabında Xiaoma Zhixing hizmeti için Pekin’den onay aldığını da doğruladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>