Batarya kiralama dönemi başlıyor

0

Batarya kiralama

Nio isimli bir girişim tarafından yapılan çalışmayla, batarya kiralama dönemi başlıyor. Bu uygulama sayesinde elektrikli araçların fiyatları düşebilir.

Batarya kiralama sistemi geliyor

Günümüzde elektrikli araç piyasası çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ederken, bu araçların fiyatları halen beklentilerin üstünde. Elektrikli araçları daha uygun fiyatlı hale getirmek için ise oldukça ilginç bir çalışma geliyor.

Çin’de Nio isimli bir girişim tarafından başlatılan uygulamayla, elektrikli araç almak isteyen kullanıcılar istedikleri takdirde bataryayı almama seçeneğini kullanabilecek. Böylelikle elektrikli araç bataryasız bir şekilde yüzde 20 daha ucuza alınmış olacak.

Bataryaları kiralama seçeneği de sunan Nio, bunun için bir abonelik sistemi başlatmış durumda. Yeni abonelik sistemiyle isteyen kullanıcılar aylık 150 dolarlık ücret karşılığında batarya kiralayabilecek.

Örneğin Nio ES6 SUV model elektrikli aracı almak isteyen müşterilerin şu anda 50 bin dolarlık bir ücret ödemesi gerekiyor. Ancak batarya kiralama seçeneğini kullandıkları takdirde bu aracı 40 bin dolara satın alabilecekler. Nio’nun 64 şehirde toplamda 143 batarya değişim istasyonuna sahip olduğunu düşündüğümüzde de kullanıcılardan bu konuda yoğun talep gelebilir. Ayrıca Nio, 800 binin üzerinde batarya değişimiyle önemli bir tecrübeye de sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>