Batarya teknolojisinde ar-ge desteği!

0

Batarya teknolojisinde ar-ge

AB batarya teknolojisinde ar-ge desteği için yeni bir karar aldı. Bu kararla birlikte toplamda 3.2 milyar euroluk ar-ge bütçesi ayrıldı.

Batarya teknolojisinde ar-ge dönemi

Avrupa Birliği Komisyonu, dönem dönem yenilikçi projeler ve teknolojiler için hibe ve destek çağrılarında bulunabiliyor. AB, bu kez batarya teknolojileri için yeni bir çağrıda bulundu.

Çağrı kapsamında, batarya teknolojilerine yönelik ar-ge projeleri için 3.2 milyar euroluk bütçe desteği sağlanacağı duyuruldu. Ayrılan fonlarla 2031 yılına kadar yenilikçi batarya projeleri desteklenecek. Bu desteklerden Belçika, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya ve İsveç yararlanacak.

Ek desteklerle önümüzdeki süreçte yapılacak toplam teşviğin 5 milyar euroya çıkabileceği de belirtiliyor.

AB yöneticilerinden Margrethe Vestager, bu yardımla birlikte aradaki rekabetin bozulmadan, yenilikçi projelerin destekleneceğini söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>